Karadeniz Media

Gelin Ve Damat Dış Çekimi

Gelin Ve Damat Dış Çekimi

İlk başta sevgili olarak ilişkinize başladınız. Zamanla ilişkiniz gelişti ve ilk önce söze , daha sonra da nişana doğru önemli adımlar atarak ilerledi. Nihayetinde de artık ömrünüzün sonuna kadar beraber olacak şekilde hayatınızı birleştirmeye karar verdiniz ve böyle o tatlı düğün telaşı başlamış oldu.

Düğünün yapılacağı mekanının seçilmesi, gelinlik denemeleri, aksesuar ve süsler, kuaför, damatlık, pasta, yemekler, davetiyelerin basılması ve sevdiklerinize yollanması gibi daha bir çok düşünülmesi gereken düğün detayına özen göstererek uğraşmaya başladınız. Ve o mutlu gün en sonunda geldiğinde de, ömrünüzün sonuna kadar mutlulukla hatırlamanızı sağlayacak biçimde bir anı istiyorsunuz. Bunu sağlamanın yolu da seçeceğiniz düğün fotoğrafçınızdan geçiyor.

Dijital kameraların yaygınlaşmasıyla her ne kadar kolay bir iş sanılsa da; gelin damat dış çekim , fotoğrafçılık mesleğinde uzman kişiler tarafından ve profesyonelce gerçekleştirilmesi gereken bir iş. Eşinizle beraber, sevdiklerinizin de eşliğinde ; hem o günkü en muhteşem ve mutlu halinizi dışa vurmanızı hem de o anları yıllar boyunca sanki tekrardan oradaymışçasına hatırlamanızı sağlaması açısından olan önemini düşünecek olursanız, eminiz ki siz de bu konuda hem fikir olacaksınız.

Peki, amatör bir gelin damat dış çekim fotoğrafçısı seçerseniz ne olur? Gelin ve bu durumda başınıza gelebileceklere dair bir takım örnekleri inceleyelim. Teknik bilgisi yetersiz bir fotoğrafçı; her an ışık ve ortamın değişken olduğu düğün ortamında, ışık ve renk açısından oldukça kötü bir fotoğraf çekebilir. Fotoğrafçının kullandığı makinenin cinsi de oldukça büyük önem taşımaktadır. Yarı profesyonel makine ve standart lenslerle çekilecek fotoğraflarınız, bulanık ya da netleme sorunlarıyla dolu olur.

Yaşayabileceğiniz sorunlara dair başka örnek de, fotoğrafçılık alanına yeni işe başlayan amatör fotoğrafçılarda aynı anda iki karta yazan bir fotoğraf makinesi ve oluşabilecek sorunlara karşı yedek bir makinenin genellikle olmamasıdır. Eğer durum buysa, dua edin ki o makine ve kartabir şey olmasın. Aksi halde bırakın kötü düğün fotoğrafını, düğün fotoğrafınız bile olmaz.

Siz, siz olun ve mutlaka alanında profesyonel olan bir gelin damat dış çekim fotoğrafçısı ile çalışın ve bu tür sorunlardan kaçının.

1 Yorumlar

14 Aralık 2016, 22:11
Bilge Kimlik

Hayatımın en önemli, en mutlu, en heyecanlı, en tarifsiz iki günümde yanımda olan “SİZİN Fotoğrafçılık” Düğün günümde hayatımızın en güzel fotoğraflarını çeken, oğlumuzun doğumunun ilk saniyelerinde gören, ve bunları en güzel haliyle fotoğraflara yansıtan Sizin Fotoğrafçılığa çok teşekkür ederim çok memnun kaldım . Herkese tavsiye ederim...


Yorum Ekle