Karadeniz Media

Profesyonel Dış Çekimi Fotoğrafçılığı İçin Gereken Ekipmanlar

Profesyonel Dış Çekimi Fotoğrafçılığı İçin Gereken Ekipmanlar

Halk arasında genellikle düğünlerde kullanılmasıyla bilinen profesyonel gelin damat dış çekim fotoğrafçılığı nedir? ve bu fotoğrafçılık için hangi tür ekipmanlar kullanılır? diye sorular kafanızı kurcalamakta ve bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru adrese geldiniz.

Sizler için özenli ve detaylı olarak araştırarak kaleme almış olduğumuz bu yazıda, profesyonel gelin damat dış çekim fotoğrafçılığı ve bu fotoğrafçılıkta kullanılan ekipman türleri hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Yıllardır birlikte olduğunuz sevgilinizle beraber, artık hayatınızı birleştirmeye ve ömrünüzün sonuna kadar birlikte mutluca yaşamak için evlenmeye karar verdiniz. Elbette, hayatınızdaki en önemli anlardan birisi olan bu günü, diğer önemli anılar gibi tekrardan yaşayarak anmak için bir fotoğrafının çekilmesini istersiniz.

Sizin için olan büyük öneminden ötürü; bir profesyonel tarafından gerçekleştirilmesini isteyeceğiniz bu fotoğraf çekimi için ihtiyaç duyacağınız yardımı, profesyonel gelin damat dış çekim fotoğrafçıları sağlamaktadır. Alanında tecrübeli olan bu fotoğrafçılar ; çeşitli teknik bilgileri göz önünde bulundurarak ve son model teknolojiden yararlanarak, bu özel gününüzü sizin için ölümsüzleştiriyor.

Peki bu fotoğrafçılar, düğün gününüzü ölümsüzleştirirken ne tür ekipmanlar kullanmaktadır? Gelin ve birlikte bir göz atalım.

Fotoğraf Makineleri

Gelin damat dış çekim fotoğrafçılığında kullanılan en önemli aletlerden birisi de; Manuel ayarların olduğu ve harici ışık kullanımlarında bunu tetikleyebilecek özelliğe sahip DSLR tipi fotoğraf makineleridir. Gelin damat dış çekim fotoğrafçılığı söz konusu olmazsa olmaz olan bu tip fotoğraf makinelerini ; farklı lens aralıkları , çeşitli fiyatlar ve modeller ile piyasada bulmak mümkün. Örnek model olarak,  Nikon D750 ve Nikon D810 kamera modellerini verebiliriz.

Tripod ve Monopodlar

Her ne kadar gün içerisinde kurulumu zaman kaybına sebep olsa da;  harici ışık kullanılmayan düşük ışıklı ortamlarda ve karanlık ortamlarda net fotoğraflar çekebilmenizi sağlaması açısından adeta bir hayat kurtarıcı görevi gören tripod / monopodlar, gelin damat dış çekim fotoğrafçılığı için olmazsa olmaz bir araçtır. Örnek olarak, Manfrontto Befree modeli tripodları örnek verebiliriz.

Difüzör ve Reflektör

Özellikle güneşli gündüz günlerlerinde gerçekleştirilen çekimler esnasında; sert güneş ışığını yumuşatması sayesinde can kurtaran vazifesi gören reflektörler kadar önemli olan bir başka ekipman da, ışığı yansıtarak gölgede kalan konuları açığa çıkarması sayesinde oldukça önemli olan reflektörlerdir.Örnek olarak; 100cm Reflektör (Altın ve Gümüş) modelini verebiliriz.

Hafıza Kartı

Bilgisayara yedekleme işlemleri ile fazla vakit kaybetmenizi önlemesi  ve yüksek kapasiteli modelleri sayesinde; özellikle de tüm gün sürecek çekimlerde size oldukça yararlı olacak olan hafıza kartları , sizin için bir kurtarıcı görevi görecektir. Örnek olarak, Sandisk 64GB  modeli hafıza kartını verebiliriz.

0 Yorumlar

Yorum Ekle